Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

„Lokal na start” czeka na nowych przedsiębiorców

16 miejsc do prowadzenia biznesu czeka w kolejnej edycji konkursu „Lokal na start”. To propozycje dla tych, którzy planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla osób, które są na rynku nie dłużej niż pięć lat. W mieście od 2019 r. funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez uczestników tego programu.

Konkurs „Lokal na start” będzie miał już siódmą osłonę. Nabór ruszy wkrótce i potrwa do 11 grudnia. Program jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy działające w Dąbrowie Górniczej. Ich staż nie może przekraczać 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność.

Tym razem do wyboru są miejsca w centrum, w Strzemieszycach Wielkich, a także w Gołonogu. Pierwszy raz w ofercie pojawiły się lokale w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także na gołonoskim ryneczku. Przypadną przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie w nich działalności.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 12 do ponad 135 m kw. Stawki czynszu za m2 wynoszą 5, 7, 9 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Wykaz lokali dostępnych w programie „Lokal na start”

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i dokumenty związane z programem będą dostępne na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Oferty będzie można składać do 11 grudnia, a laureatów poznamy do końca roku. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 785 656 419. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

W poniedziałek, 14 listopada, o godz.17 na profilu Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie można porozmawiać na temat programu „Lokal na start”. Na pytania zainteresowanych odpowiadać będą przedstawiciele DIP, Urzędu Miejskiego i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

Od 14 do 20 listopada potrwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W jego ramach w mieście zaplanowano szereg spotkań, szkoleń czy wykładów, nastawionych na promocję przedsiębiorczości. Zagoszczą m.in. w dąbrowskich szkołach średnich, skierowane będą także dla prowadzących własną działalność czy zaineresowanych tematyką gospodarczą.

Skip to content