Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Koreańskie wsparcie dla dąbrowskich seniorów

Rower stacjonarny, nagłośnienie do świetlicy, zapas kawy i słodkich przekąsek. Taki prezent na Dzień Babci i Dziadka trafił do seniorów mieszkających w domu „Pod Dębem”. Ufundowała go firma SK hi-tech Battery Materials Poland. To prawdopodobnie pierwszy akcent większej współpracy między spółką i placówką.

– Jesteśmy firmą polsko – koreańską. W Korei Południowej osoby starsze darzy się wielkim szacunkiem, w tej azjatyckiej kulturze zaawansowany wiek to duży atut. Sprawy seniorów są dla nas ważne. Działając również w Dąbrowie Górniczej, zdecydowaliśmy się na ukłon w stronę starszych mieszkańców tego miastamówi Patrycja Mroczkowska, manager działu finansowego SK hi-tech Battery Materials Poland Sp. z o. o.

– Naszym mieszkańcom staramy się tworzyć jak najlepsze warunki. Chcemy, żeby czuli się tu jak w domu. Są u nas osoby leżące, wymagające stałej opieki. Są też ci, którzy uczestniczą w różnych zajęciach rehabilitacyjnych i aktywizacyjnych, i to właśnie oni będą korzystać z tego sprzętupodkreśla Edyta Kapuścik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębem”.

2023.01.27 DG - Spotkanie przedstawicieli SK hi-tech battery materials Poland sp. z o.o. z mieszkańcami DPS "Pod Dębem" z okazji "Dnia Babci i Dziadka". FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Podczas spotkania w miniony piątek, seniorzy z DPS odwdzięczyli się przedstawicielom koreańskiego koncernu i wręczyli im własnoręcznie wykonany obrazek.

2023.01.27 DG - Spotkanie przedstawicieli SK hi-tech battery materials Poland sp. z o.o. z mieszkańcami DPS "Pod Dębem" z okazji "Dnia Babci i Dziadka". FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Dalsza pomoc dla podopiecznych domu „Pod Dębem” czy wsparcie dla prowadzonych w nim działań to potencjalne pola do współpracy, którą gotowe są prowadzić obie strony. Niewykluczone, że niebawem przybierze ona konkretne kształty.

SK hi-tech Battery Materials Poland Sp. z o. o. to światowy lider produkcji separatorów do baterii litowo-jonowych – elementów akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych. Koncern, który w 2022 r. rozpoczął działalność w strefie inwestycyjnej „Tucznawa”, planuje uruchamiać w mieście kolejne linie produkcyjne.

Spółka skupia się nie tylko na swoich biznesowych przedsięwzięciach, ale włącza się również w życie Dąbrowy Górniczej. Ufundowała m.in. oczyszczacze powietrza, które trafiły do szkół i przedszkoli; podczas pandemii wspierała szpital – przekazała środki dezynfekujące i ochronne dla medyków, współfinansowała specjalne kontenery, w których testowano pacjentów na COVID; we wrześniu zeszłego roku w dwóch dąbrowskich technikach ruszyły klasy pod jej patronatem. W ramach tego projektu szkolne warsztaty zostały wyposażone w specjalistyczne urządzenia, a uczniowie będą mogli odbywać praktyki i uczyć się zawodu w fabryce koncernu. Koncern angażuje się też w sferę kulturalną. Był głównym sponsorem II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka, który w 2021 r. odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia.

Skip to content