Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Fundusze unijne dla firm. Na szkoleniu dowiesz się, jak skutecznie po nie sięgnąć

„Nowa perspektywa UE, czyli fundusze dla firm z woj. śląskiego” to nazwa bezpłatnego szkolenia, które odbędzie się 23 marca. Nie powinni przegapić go przedsiębiorcy, którzy zamierzają sięgnąć po unijne wsparcie.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm z sektora MŚP i startupów, którzy chcą się dowiedzieć, jak zdobyć dofinansowanie dostępne w ramach nowej perspektywy unijnej. Zaprezentowana zostanie m.in. program FENG, czyli Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Wykorzystanie dostępnej w nim puli środków ma się przyczynić do transformacji polskiego krajobrazu gospodarczego. Program skupia się na wsparciu innowacji na każdym etapie – od pomysłu, przez badania i rozwój, aż do wprowadzenia produktu czy rozwiązań na rynek.

– Szkolenie ma za zadanie przygotować przedsiębiorców do procesu ubiegania się o dotacje z programów ogólnopolskich i regionalnych, poprzez przedstawienie najważniejszych aspektów, jakie składają się na proces przygotowania i aplikowania o dotacje. Przedsiębiorcy dowiedzą się, jakie dokumenty są niezbędne w procesie, jak zwalidować swój pomysł, a także, w którym programie dotacyjnym ubiegać się o środki – tłumaczą organizatorzy.

Szkolenie odbędzie się 23 marca, w siedzibie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości (ul. 3 Maja 22), który jest jego organizatorem. Początek o godz.17. Udział bezpłatny, bilety do pobrania na stronie app.evenea.pl/event/dotacjedip2023

Agenda szkolenia:

– Wstęp FENG i KPO — omówienie;
– Jak przygotować się do dotacji:

 • Jakie dokumenty należy przygotować;
 • Jakie dokumenty warto sprawdź na stronie instytucji;

– Jak zweryfikować swój pomysł:

 • projekty inwestycyjne;
 • projekty badawcze;
 • projekty wdrożeniowe;
 • Startupy;

– Proces aplikacji krok po kroku, czyli nasza praca z klientem;
– Pisanie wniosku a rozliczanie wniosku — czym się różnią koszty;
– Dostępne programy dotacyjne:

 • Dotacje dla Startupów;
 • Dotacja MŚP z trakcją;
 • B+R;
 • Innowacje;
 • Środki trwałe i WNiP;
 • Dotacja dla firm IT;
 • Dotacje firm produkcyjnych;

– Wady i zalety dotacji;
– Q&A

Szkolenie poprowadzi Michał Bartczak – COO firmy doradczej Grants.Capital. Od 2019 roku związany z segmentem dotacji, najpierw jako beneficjent dotacji, obecnie jako specjalista od pozyskiwania finansowego wsparcia na projekty badawcze i inwestycyjne.

Manager sprzedaży z 9-letnim doświadczeniem, doradca marketingowy, który swoje doświadczenie zbierał w topowym polskim domu mediowym, gdzie realizował kampanie dla klientów z niemal każdej branży. Michał to pasjonat występowania publicznego, nowoczesnych technologii i startupów. W Grants.Capital odpowiada za relacje z klientami i kluczowymi partnerami.

Wydarzenie współfinansowane ze środków gminy Dąbrowa Górnicza.

Skip to content