Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Dąbrowskie Targi Pracy- 30 maja 2023 roku od godziny 10:00 do 14:00

Miasto Dąbrowa Górnicza i Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej zapraszają na: Dąbrowskie Targi Pracy- 30 maja 2023 roku od godziny 10:00 do 14:00

Spotykamy się na terenie Fabryki Pełnej Życia, w hali warsztatu i na przylegającym placu czekać będą na odwiedzających stoiska pracodawców z ofertami pracy. Jacy pracodawcy? Ta informacja w późniejszym czasie. Do Pałacu Kultury Zagłębia zapraszamy młodzież na ciekawe warsztaty i wykłady, zaś w siedzibie Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej czekać będą doradcy zawodowi z cyklami wykładów dla seniorów i młodzieży.

Uczestnictwo w Dąbrowskich Targach Pracy to doskonała okazja dla pracodawców do pozyskania nowych pracowników oraz przedstawienia swojej firmy wszystkim poszukującym pracy, w tym osobom młodym rozpoczynającym swą drogę zawodową jak i seniorom ochoczo służącym swym doświadczeniem oraz wszystkim odwiedzającym Targi.

Poszukujący pracy będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami.

Rejestracja firmy/wystawcy na Dąbrowskie Targi Pracy poprzez formularz zgłoszeniowy możliwa jest pod wskazanym linkiem: https://tiny.pl/wbg19 Uczestnictwo zgłoszonego wystawcy na Targach potwierdzane będzie telefonicznie lub e-mailowo.

Informujemy ponadto o możliwości zgłoszenia ofert pracy na Targi bez konieczności wystawiania się, wystarczy telefonicznie zgłosić ofertę do Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej pod nr telefonu 32 262 37 39 wew. 232. Jednocześnie prosimy o wskazanie do jakich osób będą skierowane oferty (np. seniorzy, młodzież, oferta ogólnodostępna).

 

 

SCENA

Na scenie Dąbrowskich Targów Pracy będą mogli Państwo zobaczyć pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego jak i posłuchać wykładów i prelekcji prowadzonych przez:

dr Agnieszka Pasztak-Opiłka dr Agnieszka Pasztak-Opiłka – prezes Centrum Navigare i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Pozytywnego Rozwoju Navigare. Psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, certyfikowany terapeuta TUS. Wieloletni trener i  nauczyciel akademicki, z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu wykładów, warsztatów i szkoleń. Członek zarządu wielu towarzystw naukowych, autorka kilkudziesięciu publikacji (książek, artykułów), w tym artykułów zamieszczonych w czołowych światowych czasopismach oraz wystąpień konferencyjnych w kraju i za granicą.Temat wystąpienia: „3 razy S, czyli Szkoła, Stres i Studia”.
Agnieszka Socha Agnieszka Socha, absolwentka prawa, finansów i rachunkowości oraz marketingu i zarządzania, a także studiów MBA, od 17 lat rozwijająca swój biznes w branży gastronomicznej i hotelowej, prezes zarządu  i właściciel Agencji Pracy Tymczasowej Workerservice sp.z.o.o oraz agencji outsoursingowej  Workersolution sp.z o.o., założycielka i prezes Fundacji Podzielmy się dobrem.
Temat wystąpieniaDroga do wymarzonej pracy. Od czego warto zacząć?”.
Nina Myalska, Psychoterapeutka i pedagożka w In Corpore w Dąbrowie Górniczej. Wykładowczyni i doktorantka Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Autorka wielu artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych.
Sama zmieniła tok swojej kariery zawodowej dziesięć lat temu i wie jak jest to trudne ale jaką daje radość.Temat wystąpienia: „Zyski i straty a także co nas buduje a co nas rujnuje”
Michał Kucharski Michał Kucharski, Dyrektor ds. wiedzy Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, prezes zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, właściciel Cudotwórnia Events, podcasterTemat wystąpienia: „Dlaczego prowadzenie działalności gospodarczej jest bez sensu”

Warsztaty dla młodzieży

Warsztaty w głównej mierze skierowane są do uczniów III i IV klas (roczników przedmaturalnych) szkół średnich i tegorocznych maturzystów (prosimy o zapisy indywidualne pod poniżej podanym numerem).
Prowadzić je będą:

Klaudia Niedziółka doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Dąbrowie Górniczej.
Jako doradca zawodowy na co dzień pracuje z młodzieżą, którą wspiera w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej. Prowadzi konsultacje indywidualne w obszarze sporządzania dokumentów aplikacyjnych, przygotowuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy i pomaga im odkryć potencjał zawodowy.  W ramach swoich działań organizuje spotkania z uczniami w szkołach podstawowych oraz warsztaty z kreatywności, komunikacji, nowoczesnych metod poszukiwania pracy i autoprezentacji. W swojej pracy stosuje aktywne metody szkoleniowe, a w obszarze jej zainteresowań są dynamiczne zmiany zachodzące na współczesnym rynku pracy.
Temat wykładu / warsztatu: „Warsztaty kreatywnego myślenia dla młodzieży”.

Dagmara Kubiczek doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Katowicach.
Od wielu lat prowadzi poradnictwo zawodowe dla uczniów, młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym i wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym i osobistym. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z uczniami przy wyborze zawodu , kierunku kształcenia , potrzebie przekwalifikowania i rozwoju umiejętności osobistych.  Cechuje ją wiarygodność i profesjonalizm,  a do każdego młodego człowieka podchodzi w sposób indywidualny.
Temat wykładu / warsztatu:Dokumenty aplikacyjne w procesie rekrutacji”.

Katarzyna Grzyb doradca zawodowy, psychogerontolog, socjolog. Pasjonatka tematu. Najwięcej uwagi poświęca na badanie wpływu osobowości i temperamentu na decyzje zawodowe. Wspiera też rodziców w towarzyszeniu uczniom w stąpaniu po trudnej drodze edukacyjno – zawodowej.
Temat wykładu / warsztatu: „Predyspozycje a wybory zawodowe”

Elżbieta Marcinkowska – doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Katowicach.
Od lat w swojej pracy łączy dobre praktyki, wiedzę, ogromne doświadczenie,  a przede wszystkim tworzy inspirujące środowisko dla młodzieży. Doradztwo w jej praktyce najczęściej obejmuje pomoc w wybraniu odpowiedniego kierunku edukacji, a następnie w podjęciu właściwej ścieżki zawodowej. Współpracuje ze szkołami na poziomie podstawowym, ponadpodstawowym ale również w obszarze akademickim. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i doradców zawodowych z zakresu wdrażania poradnictwa kariery.
Temat wykładu / warsztatu: „Planowanie kariery zawodowej”.

Ewa Żylińska – doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sosnowcu.
Jako doradca zawodowy pracuje m.in. z młodzieżą, którą wspiera w zakresie budowania własnej ścieżki kariery. Prowadzi szkolenia z zakresu sporządzania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji oraz procesów rekrutacyjnych. Specjalizuje się w doradztwie zawodowym i przygotowaniu uczniów do świadomego wyboru zawodu zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami. Od kilku lat prowadzi w tym zakresie warsztaty i spotkania indywidualne dla młodzieży. Przekazuje uczniom swoją wiedzę w zakresie kształtowanie umiejętności oraz analizowania swoich cech osobowości w aspekcie wyboru zawodu.
Temat wykładu / warsztatu: „Pierwsze kroki na rynku pracy”.

Małgorzata Zawali – absolwentka pedagogiki specjalnej w zakresie resocjalizacji oraz psychologii menadżerskiej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego, kurs podstaw pomagania i umiejętności interpersonalnych w nurcie Gestalt i kurs Racjonalnej Terapii Zachowania.
Psychologiczne doświadczenie obejmuje pracę w poradni zdrowia psychicznego oraz dla uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, pracę w szkole rodzenia, prowadzenie zajęć na Uniwersytecie Trzeciego wieku oraz w przedszkolu. Obecnie od ponad dziesięciu lat pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Górniczej zajmujący się diagnozą i pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz szeroko rozumianym doradztwem zawodowym- prowadząc zajęcia grupowe oraz indywidualne konsultacje dla młodzieży oraz jej rodziców, opiekunów wspomagające wybór ścieżki kształcenia oraz zawodu.
Temat wykładu / warsztatu: „Kotwice kariery”.

Anna Stokłosa doradca Eures, Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach.
Z wielkim zaangażowaniem realizuje zadania pośrednictwa pracy w ramach sieci Eures, dzieląc się swoją wiedzą i kompetencjami ze współpracownikami w obszarze krajowym. Doradza osobom planującym wyjazd w celu zdobywania doświadczenia zawodowego, a także współpracuje z pracodawcami rekrutującymi nowych pracowników. Jest prelegentką licznych konferencji, z pasją podchodzi do wprowadzania młodych ludzi na europejski rynek pracy. Swoje wieloletnie doświadczenie wzbogaca poprzez udział w zagranicznych targach i wydarzeniach z partnerami z Unii Europejskiej.
Temat wykładu / warsztatu: „Regionalny i europejski rynek pracy”.

Katarzyna Dywańska Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej.
Coach, doradca zawodowy i trener z 18-letnim doświadczeniem w realizacji projektów doradczych i szkoleniowych dla różnych odbiorców (dzieci, młodzież, osoby dorosłe). Na co dzień wspiera klientów Urzędu Pracy w wyznaczaniu celów zawodowych i poruszaniu się po rynku pracy. Obszary specjalizacji zawodowej obejmują m.in: planowanie kariery zawodowej i edukacyjnej, badanie preferencji zawodowych, coaching kariery, metody poszukiwania pracy, opracowanie dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentację. Pasjonatka poradnictwa opartego na nadziei i aktywnym zaangażowaniu Normana E. Amundsona.
Temat wykładu / warsztatu: „Chłopska Szkoła Biznesu- w stronę kompetencji przedsiębiorczych”.

Piotr Strugała doradca zawodowy, pedagog, terapeuta. Ponad trzydzieści lat gromadzi doświadczenia zawodowe i z przyjemnością się nimi dzieli. Sam mówi o sobie: „Od 14 lat przeżywam niesamowitą przygodę – doradztwo zawodowe”. Rola „detektywa osobowości, umiejętności i predyspozycji” stała się jego drugim „Ja”.
Temat wykładu/ warsztatu: „Autoprezentacja i komunikacja”.

Zapisy na warsztaty i wykłady dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych można dokonać pod numerem telefonu: 786-863-302.

Warsztaty dla seniorów

Katarzyna Grzyb – doradca zawodowy, psychogerontolog, socjolog. Pasjonatka tematu. Najwięcej uwagi poświęca na badanie wpływu osobowości i temperamentu na decyzje zawodowe. Wspiera też rodziców w towarzyszeniu uczniom w stąpaniu po trudnej drodze edukacyjno – zawodowej.
Temat wykładu / warsztatu: „Seniorze, wykorzystaj swój potencjał”

Zapisy na warsztaty dla seniorów pod numerem telefonu: 786-863-293.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Partnerzy wydarzenia: Fabryka Pełna Życia, Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Ochotniczy Hufiec Pracy, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, Pałac Kultury Zagłębia, Centrum Sportu i Rekreacji, Młodzieżowa Rada Miasta.

Załączniki
Harmonogram mono.pdf (pdf, 1814 KB)
Skip to content