TŁO
1
2
3
4
RSS
Miejsce silnego wzrostu

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego rozstrzygnięty

Znamy już laureatów Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali Przedsiębiorczości.

Konkurs rozstrzygnięty został w trzech kategoriach mikro, mały i średni przedsiębiorca. Ponadto decyzją Kapituły Konkursu dużemu przedsiębiorstwu mogła zostać przyznana Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego.

Wszystkie formularze zgłoszeniowe zostały ocenione przez Partnera Merytorycznego (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), a następnie poddano je dyskusji podczas obrad Kapituły Konkursu, którą stanowili przedstawiciele różnych środowisk współpracujących z przedsiębiorcami:

Zbigniewa Podraza- Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza
Marcin Bazylak- I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza
Piotr Wojaczek- Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
prof. dr hab. inż. Leszek Kiełtyka- Prezes Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa
Mateusz Maik- Partner Zarządzający AIP
Tadeusz Donocik- Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
Kazimierz Karolczak - Członek Zarządu Województwa Śląskiego
prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz- Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
prof. UE dr hab. Alojzy Czech- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
prof. zw. dr hab. Wojciech Dyduch-
Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

 

Nagrody i wyróżnienia trafiły do najbardziej innowacyjnych oraz wnoszących nieprzeciętny wkład w rozwój miasta przedsiębiorstw sektora MŚP, działających na terenie Dąbrowy Górniczej. Firmy te kierują się etycznymi i społecznymi wartościami.

I edycja Konkursu wpisała się w obchody 100- lecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej, przypominając jednocześnie o 150. rocznicy urodzin Karola Adamieckiego, wybitnego dąbrowskiego ekonomisty.

Gala Przedsiębiorczości skierowana była do lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz świata kultury i nauki. Wydarzenie było okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, ale również do wysłuchania panelu dyskusyjnego "Źródła innowacji w świetle współczesnych doświadczeń" oraz prelekcji, wygłoszonej przez profesora Alojzego Czecha, na temat dorobku naukowego i życia Karola Adamieckiego.

Gali Przedsiębiorczości towarzyszyła wystawa pamiątek związanych z życiem i twórczością Karola Adamieckiego..

Decyzją Kapituły Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego:

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wyróżnienie zdobyła firma JACO.PRO Jacek Uroda

Firma zajmująca się nowymi technologiami w marketingu, a także podnoszeniem kompetencji i umiejętności przedsiębiorców w zakresie wdrażania narzędzi do e-marketingu. Przedsiębiorstwo to współpracuje z nie tylko z szkołami wyższymi (Akademia Górniczo- Hutnicza, Wyższa Szkoła Biznesu), ale również z instytucjami około biznesowymi (Business Link, Business Network International, Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości, Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach).

 

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wyróżnienie zdobył  Zakład Optyczny Izabela Gil

Firma rodzinna prowadząca działalność w wielu branżach, jednak najbardziej znana z działalności w branży optycznej. Przedsiębiorstwo to mocno angażuje się w projekty wspierające społeczność lokalną m.in. poprzez darmowe badania oraz okulary dla najbardziej potrzebujących dzieci. Prezes Firmy angażuje się mocno w lokalne projekty wspierające postawy przedsiębiorcze szczególnie wśród młodych oraz współpracuje z wieloma przedsiębiorcami dążąc do budowania silnego środowiska biznesowego. Właścicielka firmy w 2013 r. została Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet, a w ubiegłym roku Prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia.

 

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo Nagrodę im. Karola Adamieckiego zdobyła firma Falami Marcin Babko

 
Firma, która w 2014 r. wprowadziła na rynek czarne mydło glicerynowe w kształcie bryły węgla. Produkt, inspirowany jest regionem śląsko- dąbrowskim i region ten promuje poza granicami kraju m.in. w Niemczech, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii. Firma ta nie tylko prowadzi projekty badawczo-rozwojowe, ale również jest społecznie odpowiedzialna- prowadzi warsztaty dla dzieci na oddziałach onkologicznych i współpracuje z fundacją pracującą na rzecz ludzi dotkniętych autyzmem.

 

W kategorii małe przedsiębiorstwo wyróżnienie zdobyła BOXPOL Bochenek Spółka Jawna

Przedsiębiorstwo, które od 1993 r. prężnie działa w branży papierniczej. Firma ta wprowadza innowacje procesowe, które mają pozytywny wpływ nie tylko na działalność firmy, ale również na środowisko naturalne. Firma ta planuje kolejne inwestycje- budowę inteligentnego magazynu i hali produkcyjnej. Działania tego przedsiębiorstwa zostało docenione przez Puls Biznesu i Gazetę Forbes.

 

W kategorii średnie przedsiębiorstwo Nagrodę im. Karola Adamieckiego zdobyła firma Refraserwis Sp. z o.o.

Firma świadcząca usługi z branży ogniotrwałego budownictwa przemysłowego również poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo to pracuje z takimi markami jak NGK Ceramics Sp. z o.o., Schunk GmbH& Co. KG czy Pyrotek. Podejmuje również współpracę z Politechniką Śląską, Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu oraz Instytutem Szkła i Ceramiki w Gliwicach. Firma ta czynnie uczestniczy w życiu miasta wspierając m.in. inicjatywy sportowe.

 

Decyzją Kapituły Konkursu przyznano także Nagrodę Specjalną im. Karola Adamieckiego. Zdobyła ją Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych "DAMEL" S.A.

Przedsiębiorstwo, którego większościowym akcjonariuszem jest konsorcjum tworzone przez dwie polskie firmy, a którego historia sięgają roku 1940. Firma zajmuje się produkcją silników elektrycznych (w tym budowy specjalnej) oraz innych maszyn i urządzeń elektrycznych; prowadzi również działalność usługowej w zakresie remontów maszyn elektrycznych wysokiego i niskiego napięcia. Od ponad 70 lat silniki z tej firmy pracują w większości produkowanych w kraju maszyn górniczych. W ostatnich latach połowa z nich trafia na eksport, potwierdzając przynależność spółki do ścisłej czołówki światowych producentów maszyn i urządzeń dla górnictwa, oferujących coraz nowocześniejsze, innowacyjne rozwiązania techniczne, zwiększające nie tylko wydajność pracy, ale również podnoszące bezpieczeństwo pracy pod ziemią. Nad nowymi konstrukcjami pracuje biuro inżynierskie i własne laboratorium. Firma jest laureatem wielu nagród w tym m.in. Produkt Eksportowy, Złoty Medal za innowacyjny Produkt.

 

Galeria Gala Przedsiębiorczości

 


 


Galeria

Szczególnie polecamy

Teren przemysłowo - usługowy TUCZNAWA

Lokalizacja: nieruchomość gruntowa niezabudowana położona w peryferyjnej dzielnicy miasta – Tucznawie. W otoczeniu zakłady przemysłowe...

>> więcej

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego rozstrzygnięty

Znamy już laureatów Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali...

>> więcej

W Dąbrowie o motoryzacji na wysokich obrotach.

Trzecia edycja konferencji pn. \"Dąbrowa Górnicza – Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive – Kierunek Dąbrowa G&oacut...

>> więcej

Program Młody Przedsiębiorca w Dąbrowie Górniczej

Jak skutecznie dobrać zestaw narzędzi marketingu online dla młodej firmy? Jak mierzyć efektywność działań marketingowych? Czy działania wize...

>> więcej

Przydatne linki

Facebook